Fileto viçi me salcë pice

Fileto vici pizaiolaNje pjate e dyte teper e shijshme e cila i pershtatet fare mire nje darke te shpejt te realizuar ne minuten e fundit.

Perberesit

 • 4 fileto viçi, te rrahura
 • 250gr salce domatesh
 • 2-3 fileto açuge, te shpelara nga kripa
 • 2 luge te vogla me kaperi, te shpelare nga kripa
 • 1 thelpi hudher, e shtypur
 • 1 tufe majdanoz te fresket, te grire holle
 • 3 luge vaj ulliri
 • kripe
 • piper

Ne nje tigan ne zjarr mesatar kaverdisim ne 3 luge vaj ulliri hudhren dhe açuget dhe i leme per disa minuta derisa keto te fundit te shperbehen plotesisht. Heqim hudhren nga zjarri dhe shtojme filetot e viçit duke i skuqur nga te dyja anet per pak minuta. Ne kete moment shtojme salcen e domateve dhe kaperit dhe vazhdojme gatimin edhe per 5 minuta te tjera duke i rregulluar te gjitha me kripe, piper dhe majdanoz. E servirim kete pjate te ngrohte duke e sperkatur me pak majdanoz te grire holle.

Foto nga: http://pastalovesme.com/

3 mendime mbi “Fileto viçi me salcë pice

  1. @Marina, acuge eshte nje lloj peshku si sardelja por me e vogel, mund ta gjesh ne cdo supermarket. Shiten nen vaj apo nen kripe me kavanoza te vegjel. Ndersa kaperit jane boce te pacelura te nje lloj bime, i gjen edhe keto ne supermarket nen shellire.

   Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.