Kremi diplomat

Krem diplomatKremi diplomat konsiston ne bashkimin e dy nga kremerave me te perdorur per embelsira: Kremit te pastiçerise (i perbere nga qumesht, miell, veze dhe sheqer) dhe Kremit shantili (i perbere nga pana, sheqer pluhur dhe vanilje).

Perberesit

I bashkojme te dy kremerat dhe e perdorim Kremin diplomat menjehere. Ne rast te kundert, e ruajme ne frigorifer te mbuluar me leter celofoni per 2-3 dite.

*Shenim: Kremi diplomat perdoret mbi te gjitha per te pregatitur Torten Diplomat (ose torten me pete) e cila eshte e perbere nga shtresa Petash sfoljat dhe pandispanje dhe e mbushur me kete krem  (shpesh i aromatizuar edhe me liker) dhe e sperkatur me sheqer pluhur.

Foto nga: http://lesgoutsclaude.canalblog.co

2 mendime mbi “Kremi diplomat

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.