Mafins (muffins) me djath dhe erëza

Mafins me djath dhe ereza mund te sherbejne si nje antipaste shume e shijshme apo edhe per darka mes miqsh pasi jane teper te thjeshta per t’u pregatitur dhe per me teper pelqehen mjaft edhe nga femijet.
Perberesit per 18 mafins

 • 400gr miell
 • ½ qepe te njome
 • 150gr djath te bardhe
 • 70gr djath kackavall
 • 120gr gjalp
 • 300ml qumesht
 • 1 luge pluhur pjekes
 • 3 veze
 • majdanoz
 • kripe
 • piper te bardhe

Grijme shume holle qepen e njome dhe majdanozin dhe i vendosim ne nje ane. Sipas stines ne te cilen ndodhemi mund te ndryshojme edhe erezat duke perdorur rozmarine, borzilok etj apo ato qe i pelqejne me shume femijeve.

8 mendime mbi “Mafins (muffins) me djath dhe erëza

 1. Kur thua per maje birre e ke fjalen per maje birre kimike (lievito chimico ose baking)?!
  Nuk eshte fjala per maje birre te fresket ose maje birre instantane?

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.