Fileto viçi me oriz

Per te gjithe ata qe preferojne mishin e kuq dhe mbi te gjitha ate te vicit, ja nje pjate e dyte teper e thjeshte ne dukje dhe shume e shijshme ne ngrenie.
Perberesit per 4 persona

 • 4 fileto vici te rrahura (rreth 2cm)
 • 100gr tul domate (ose salce)
 • 250gr oriz
 • 50gr gjap ose margarine
 • ½ liter leng te pregatitur me koncentrate
 • 1 qepe te vogel
 • 1 dege selino
 • 1 karrote
 • 1 gote te vogel vere te kuqe
 • lekuren e gjysme limoni dhe gjysme portokalli
 • miell
 • majdanoz
 • kripe
 • piper

Pastrojme me kujdes perimet (karroten, qepen, selinon dhe majdanozin) dhe i presim ne copeza te vogla duke mos i bashkuar me njera tjetren. Lyejme me miell filetot e vicit te rrahura dhe i leme ne nje ane.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.