Salcë me limon

Salca me limon eshte perfekte per te shoqeruar pjatat e dyta mishi te ftohte apo peshk. Provojeni te zhysni edhe krahet e pulave te skuqura ne te: shija eshte e siguruar!
Perberesit per 4 persona

  • 1 liter qumesht te skremuar
  • 10 luge miell
  • 5 limona (lengun e tyre)
  • kripe

Tresim miellin ne qumesht duke e hedhur perberjen ne nje tenxhere qe nuk ngjit dhe e vendosim ne zjarr mesatar duke e perziere vazhdimisht derisa salca te jete trashur aq sa duhet. E heqim nga zjarri, i hedhim lengun e limonave, pak kripe dhe e aromatizojme me piper.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.