Tasqebap në tenxhere me presion

Perberesit per 4 persona

 • 600gr mish vici (tul)
 • 3 domate mesatare
 • 2 qepe mesatare
 • 4 karrota
 • 2 patate
 • 50gr gjalp ose margarine
 • 1 thelb hudher
 • disa gjethe dafine
 • majdanoz
 • kripe
 • piper
 • miell

Per kete recete presim mishin e vicit ne kubik te medhenj dhe i kalojme ne miell duke i skuqur per pak minuta ne gjalp ose margarine.

2 mendime mbi “Tasqebap në tenxhere me presion

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.