Sallatë me patate, kungulleshka dhe salcë borziloku

Kete sallate teper te shijshme mund ta shijoni si ne dreke, si shoqeruese e pjatave kryesore, ashtu edhe ne darke per te mos u renduar duke qene se plazhi tashme eshte tek porta. Patatet ne vetvete nuk kane shume kalori, sidomos te ziera… jane pikerisht perberesit e tjere ata ia shtojne kalorite pjates sone. Mundohuni te zgjidhni ton natyral dhe vetem nje luge kafe vaj ulliri mjafton per te marre te gjitha vlerat ushqyese.
Perberesit per 2 persona

  • 2 kuti ton nen vaj ulliri prej 80gr secila
  • 2 kungulleshka
  • 2 patate te vogla te ziera
  • 10 flete borzilok
  • 4-6 luge vaj ulliri
  • kripe

Pastrojme kungulleshkat duke i hequr dy ekstremitetet dhe i presim ne feta te holla ne menyre gjatesore. Veme ne zjarr nje tigan qe nuk ngjit dhe skuqim me pak vaj fetat e kungulleshkave nga te dyja anet. Mund edhe ti pjekim ne zgare, varet sesa kalori deshironi te konsumoni!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.