Speca të mbushura me gjizë

Duke qene se jemi ne vere, dhe kjo eshte periudha me e mire per te blere speca te fresketa ne merkate, sot po iu propozojme nje recete shume te shijshme: specat e mbushura me gjize. Por nese gjiza nuk iu pelqen, mund ta zevendesoni ate me mocarela ose filadelfia.
Perberesit per 4 persona
 • 4 speca me tul
 • 2 patate mesatare
 • 150gr gjize
 • 3 luge djath kackavall
 • 1 veze
 • 1 thelb hudher
 • borzilok
 • kripe
 • piper
Pastrojme specat, i ndajme ne gjysme, heqim farat e brendeshme dhe i ziejme ne uje me kripur te valuar per 2 minuta.

15 mendime mbi “Speca të mbushura me gjizë

 1. flm. per ndihmen qe na jepni por do te deshiroja qe te kem dhe ne E-mail tim keto recata kaq te shishme kur i shikon pale kur i provon
  Une kam receved vetem dy te tilla para 2 or 3 javesh dhe nuk kam marre te tj. recata ne E-mail-in tim
  nese do te keni mundesi me ndihmoni sesi te veproj qe ti ruaj ne folder-in tim te komp. qe kam hapur me keto recat kaq te shihsme prej jush
  flm. per gjithcka
  me respekte ERMELA

  Pëlqejeni

 2. Kam nje pyetje .Ujin e patateve duhet ta leme ne tenxhere e aty ta bejme perzierjen e asortimenteve te tjera apo duhet ta derdhim ujin.FLM

  Pëlqejeni

 3. Kjo recete eshte shume e mire, me pelqen shume. Por gjiza ne shtepi behet me kos shtepie duke e vluar ne zjarr kosin per pak minuta deri 5min e pastaj kullohet ne nje pecete ose shami te holle dhe behet me te vertete gjize shume e shijshme. Ju faleminderit.

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje te vioste Anuloje përgjigjen

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.