Eskallop viçi me djath parmixhano

Kjo recete eshte mjaft e shijshme per t’u pregatitur ne nje dreke apo darke mes miqsh, shija e saj eshte shume delikate: mish vici, parmixhano dhe domate. Te gjitha keto te pjekura ne furre lejojne nje perzierje shijesh qe miksohen mjaft mire me njera tjetren.
Perberesit per 4 persona

  • 8 eskallop vici
  • 2 domate te buta
  • 50gr djath parmixhano rexhano
  • 4 fileto açuge
  • majdanoz
  • kripe
  • piper

Lajme me kujdes domatet, i presim ne kubik te vegjel dhe presim holle edhe majdanozin. I vendosim te dy perberesit ne nje tas duke i shtuar filetot e açuges te prera ne copa te vogla dhe e rregullojme te gjithen me kripe, piper dhe vaj ulliri.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.