Recetat e fëmijëve: Makarona të vogla në salcë rozë

Perberesit per 1 femije

  • 30gr makarona te vogla
  • 35gr gjize pa kripe (rikota)
  • 1 luge te vogel salce domatesh
  • 1 luge te vogel djath parmixhano te grire
  • 1 luge te vogel vaj ulliri
  • 1 gjethe borziloku
  • pak kripe

Si fillim, ziejme makaronat ne uje pak te kripur dhe nderkohe pregatisim salcen roze.

Ne nje tigan ngrohim salcen e domateve me nje luge te vogel vaj ulliri, kripe dhe borzilok. Shtojme gjizen pa kripe dhe djathin Parmixhano te grire, i perziejme mire te gjithe perberesit derisa te formohet nje perberje homogjene dhe kete e hedhim tek makaronat e ziera. Nese salca rezulton shume e dendur, mund ta rregullojme me 2-3 luge nga uji i makaronave.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.