Shkumë salmoni

Kjo salce kaq e shijshme mund te sherbeje mjaft mire per te mbushur binjè te kripura te cilat ne kete periudhe festash perbejne nje alternative shume te mire antipaste. Gjithashtu mund te mbushni vol au vent apo thjesht ti lyeni ne feta buke te thekura ne furre.
Perberesit per 4 persona

  • 180gr salmon i konservuar (natyral)
  • 200gr gjize pa kripe (rikota)
  • 1/2 thelb hudher
  • 1 luge leng limoni
  • majdanoz
  • kripe
  • piper

I heqim lengun ose vajin qe permban salmonit nen konserve dhe e coptojme me dhembet e nje piruni. Shtojme gjizen pa kripe dhe e punojme te gjithe perberjen me pirun derisa te formojme nje krem pothuajse homogjen. Shtojme majdanozin dhe hudhren e prere shume holle, e rregullojme me kripe, piper dhe leng limoni dhe e leme te pushoje per disa minuta perpara se ta servirim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.