Luleshtrydhe në uthull balsamike

Ky kombinim mund te duket paksa i cuditshem ne fillim, por mjafton ta provoni vetem nje here dhe do te kthehet ne nje nga mini recetat tuaja te preferuara. Perberesit jane teper te thjeshte dhe pregatitja eshte elementare.
Perberesit per 4 persona

  • 500gr luleshtrydhe
  • 3 luge te vogla sheqer pluhur
  • 1 luge te vogel uthull balsamike

Lajme dhe pastrojme luleshtrydhet duke i ndare ne dy pjese, ne kater pjese apo nese jane te vogla i leme te plota. Shtojme sheqerin pluhur dhe uthullen balsamike duke i perziere shume mire dhe me kujdes. I leme ne kete menyre te marinohen per 30-60 minuta duke i perziere here pas here. I sherbejme ne nje tas te vogel sperkatur me lengun e tyre, ose shoqeruara me akullore.

Një mendim mbi “Luleshtrydhe në uthull balsamike

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.