Akullore e bërë në shtëpi me luleshtrydhe

Me afrimin e diteve te nxehta te veres, edhe deshira per akullore shtohet ndjeshem. Prandaj, pse te mos pregatisim nje akullore shtepie me perberes te thjeshte dhe te shijshem? Mund ta konsumoni ne cfaredo momenti: per mengjes, bashke me dritherat tuaja te preferuar, pas nje vakti te plote apo t’ia shtoni frutave te fresketa.

Perberesit

  • 300gr luleshtrydhe + per dekorim
  • 300ml qumesht i plote (me perqindje te larte yndyre)
  • 200ml pana per embelsira
  • 100gr sheqer
  • lengun e 1/2 limoni

Parapregatitje: Perpara se te fillojme pregatitjen e recetes, vendosim panen per embelsira ne frigorifer per te pakten 2 ore. Vendosim gjithashtu edhe nje tave qelqi ne akull e cila do te na nevojitet ne nje faze te mevonshme.

Lajme mire luleshtrydhet, i thajme dhe i grijme ne mikser elektrik bashke me lengun e limonit. Shtojme pak nga pak qumeshtin dhe vazhdojme perzierjen edhe per disa sekonda derisa e gjithe masa te reduktohet ne purè.

Ne nje ene te thelle rrahim panen e ftohte bashke me sheqerin, nese pana eshte e pasheqerosur, ose rrahim thjesht panen duke eleminuar sheqerin, nese ajo eshte e sheqerosur. I shtojme edhe purène e luleshtrydheve duke e perziere me kujdes me levizje rrethore te ngadalta ne menyre qe pana te mos bjere.

E hedhim perberjen ne taven qe kemi vendosur ne akull dhe e leme te ngrije per rreth 30-40 minuta. Pas kesaj kohe e nxjerrim nga akulli dhe e perziejme me ndihmen e nje luge ose teli vezesh ne menyre qe te coptojme kristalet e akullit qe formohen. E perserisim kete procedure 5-6 here (dmth per rreth 3 ore rresht) dhe pas kesaj kohe akullorja jone me luleshtrydhe eshte gati. E vendosim ne nje tas me kapak ne te cilin do ta ruajme ne akull dhe e konsumojme shoqeruar me ndonje luleshtrydhe te fresket apo pana te rrahur ne siperfaqe.

Reklama

11 Comments

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: