Sallatë makaronash me speca të pjekur

Nese ju kane tepruar speca te pjekur nga pregatitja e ndonje recete tjeter, atehere kjo pjate eshte posacerisht per ju!

Perberesit

 • 300gr makarona te shkurtra
 • 3 domate mesatare te pjekura mire
 • 4-5 speca te pjekur (apo nen vaj)
 • disa gjethe borzilok
 • 2 thelpinje hudhra
 • vaj ulliri
 • kripe
 • piper

Ziejme makaronat e shkurtra ne uje me kripe per egzaktesisht kohen e treguar ne konfeksion.

Nderkohe, presim ne rripa specat e pjekur, ne copeza te vogla domatet dhe i vendosim ne nje ene te thelle. I rregullojme me vaj ulliri, kripe, piper, hudhrat e grira holle dhe pak borzilok te fresket.

Kur makaronat te jene gati, i kalojme menjehere nen uje te ftohte per te ndaluar gatimin dhe i hedhim ne enen ku kemi pregatitur perberjen me speca. I perziejme shume mire dhe i leme ne frigorifer per te pakten gjysme ore perpara se ti servirim.

2 mendime mbi “Sallatë makaronash me speca të pjekur

 1. Jeni faqe fb e mbrekullueshme me recetat tuaja per mua jane bashkebisedimet me mua ne guzhine cfaredo qe te kemi veshtiresi dhe kenaqsi e gjej ketu me beni te ndihem e siperuar ne familje mes miqsh e shoke kur provojen recetat tuaja nga duart time Ju pershendes dhe gjithe te mirat .Kam qef dhe gatuaj shpesh resecat me makarona receta qe gatuhen shpej jane te shijshme dhe duhet te jene patjeter ne menyne ditore

  Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.