Antipasta festash për fëmijë (pjesa 1)

Dihet qe ne festat e fundvitit, jane femijet ata per te cilet duhet te pregatisim dicka te vecante ne menyre qe te ulen ne tavoline bashke me ne. Dhe ku ka me mire sesa disa antipasta me figurat e tyre te preferuara? Me poshte, po ju paraqesim dy te tilla, por ky postim do te vazhdoje edhe ne ditet ne vazhdim.

ANTIPASTE BABAGJYSHI I VITIT TE RI

Kapelja: Sallam pikant i prere me gershere ne formen e kapeles

Fytyra: Biskota te thata te rrumbullakta

Mjekrra: Vendosim pak gjize pa kripe (rikota) me ndihmen e nje xhepi pasticerie. Te njejten gje bejme edhe midis kapeles dhe fytyres.

Mustaqet: copeza selinoje

Syte dhe hunda: kaperi

Foto dhe ideja marre nga: http://www.marthastewart.com

ANTIPASTA E MIUSHIT

Trupi: djath bebe

Veshet: biskota te thata

Syte: ullinj te zinj te prere ne forme rrethore

Hunda: spec i kuq i prere ne forme rrethore.

Foto dhe ideja marre nga: http://www.cutefoodforkids.com

3 mendime mbi “Antipasta festash për fëmijë (pjesa 1)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.