Krostatë me rikota dhe çokollatë

  • Racione: 8 persona
  • Shtype

Krostate me rikota dhe çokollate

Receta qe po ju paraqesim me poshte, pregatitet me perberes te thjeshte, kremoz dhe te shijshem, te cilet e shnderrojne ne nje embelsire te pelqyer si nga te rriturit ashtu dhe nga femijet.

Perberesit

  • 250gr miell 00
  • 400gr rikota (gjize pa kripe)
  • 80gr çokollate te zeze
  • 125gr gjalp ne temperature ambjenti
  • 200gr sheqer
  • 3 veze
  • 1 luge brendi (konjak)
  • lekuren e 1 limoni

Perziejme brenda ne mikser me shpejtesi te ulet miellin, gjalpin e ndare ne copeza, 50gr sheqer, 1 veze, brendin derisa te jete formuar nje sfere brumi. E heqim perberjen nga mikseri, e punojme edhe pak brumin me duar, e mbeshtjellim me nje leter celofoni dhe e leme te pushoje ne frigorifer per rreth 30 minuta.

Pregatisim mbushjen duke bashkuar ne nje ene rikoten me 2 vezet e mbetura dhe sheqerin derisa te formohet nje krem i bute. Shtojme lekuren e limonit dhe çokollaten e zeze te prere ne copeza te vogla te cilat i bashkojme mire.

Nxjerrim brumin nga frigoriferi, marrim 3/4 e tij dhe e hapim ne tavolinen e punes te lyer paraprakisht me pak miell duke formuar nje pete te rrumbullaket me diameter rreth 20cm te cilen e shtrojme mbi nje tave me diameter 18cm. Heqim nga anet e taves brumin qe ka dale teper dhe e çpojme fundin e saj me dhembet e nje piruni. Pjesen e mbetur te brumit e hapim ne forme katrore dhe presim nga ajo shume shirita te pothuajse te njejtes gjatesi dhe gjeresi.

Shtojme ne tave mbushjen me rikota dhe çokollate dhe vendosim shiritat e brumit ne siperfaqe duke i nderthurur si ne figure.

E pjekim krostaten ne furre te parangrohur ne 180°C per rreth 40 minuta derisa siperfaqa te kete marre ngjyre te arte. Mund ta sherbejme si ne temperature ambjenti ashtu dhe te ftohte.

Një mendim mbi “Krostatë me rikota dhe çokollatë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.