Ananas me salcë portokalli dhe çokollate

Ananas me lajthi dhe salce portokalli e cokollateNje embelsire vertet e thjeshte, por me nje shije teper te veçante e cila pregatitet ne me pak se gjysme ore.
Perberesit

  • 12 feta te holla ananas (3 per person)
  • 100gr lajthi te pjekura
  • 100gr çokollate te zeze (70% kakao)
  • 4 portokall
  • 2 luge sheqer
  • 2 luge pije maraschino (ose Alchermes)

Pjekim ne nje tigan te vogel lajthit dhe me pas i ndajme ne copa te vogla me thike.

Eleminojme pjesen qendrore te fetave te ananasit, e cila ka perberje drurore, me nje thike te mprehte. Lyejme cdo fete ananasi me copezat e lajthive duke i vendosur tre e nga tre njera siper tjetres ne nje pjatance te cilen e fusim ne frigorifer.

Pregatisim salcen me protokall: shtrydhim lengun e portokalleve dhe e vendosim ne nje tenxhere te vogel bashke me sheqerin dhe likerin derisa te perftojme nje salce te trashe. E kullojme salcen dhe e hedhim siper fetave te ananasit.

Disa momente perpara se te servirim embelsiren, shkrijme edhe çokollaten ne banjomari dhe e hedhim siper ananasit. E sherbejme menjehere.

Një mendim mbi “Ananas me salcë portokalli dhe çokollate

Lini një Përgjigje te dona Anuloje përgjigjen

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.