Pako e Krishtlindjes prej djathi

Pako djathiNje antipaste e shijshme e cila do ta bej Krishtlindjen tuaj me festive dhe te veçante.

Perberesit

  • 240gr djath filadelfia (nje kuti) ne temperature ambjenti
  • 1/2 luge te vogel koper
  • 1 maje luge hudher e thate pluhur
  • pak kripe
  • per fjongon e pakos: bishta qepesh te njoma
  • per zbukurim: copeza specash te kuq
  • per shoqerim: biskota te thata (krekers) ose perime te gjalla te prera “alla julienne”

Bashkojme djathin filadelfia me kopren, hudhren dhe kripen duke e punuar mire me pirun derisa te zbutet.

Lajme mire kutine bosh te djathit, e thajme dhe e veshim nga brenda me leter transparente. Hedhim ne te kremin e djathit me erezat duke e niveluar mire ne siperfaqe me ndihmen e nje spatule kuzhine. E fusim ne frigorifer per te pakten 3 ore.

Ne momentin e servirjes, e kthejme pakon me krem djathi mbi nje pjatance dhe e zbukurojme me bishta qepesh ne menyre qe te formojme fjongon dhe copeza specash te kuq te prere ne katrore te vegjel.

Foto nga: http://culinarytravellerz.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.