Kubik pule kremozë me djath filadelfia

 • Racione: 4 persona
 • Vështirësi: e thjeshtë
 • Shtype
Kubik pule kremoze me filadelfia

Nje recete kremoze dhe e shijshme, e cila bashkon dy shije delikate: mishin e bardhe te pules me kremin e djathit filadelfia!

Perberesit

 • 2 gjokse pule pa lekure
 • 1 qepe e kuqe, e grire shume holle
 • 250gr djath filadelfia
 • 1/2 gote qumesht
 • 2 luge plot gjalp
 • pak miell
 • kripe
 • piper i zi i sapobluar
 • djath kaçkavall i grire

Lajme gjoksin e pules nen uje te ftohte te rrjedhshem dhe e presim ne kubik me ndihmen e nje thike shume te mprehte. I kalojme kubiket ne pak miell me kripe dhe i leme menjane.

Ne nje tigan te madh shkrijme gjalpin dhe kaverdisim ne zjarr te avashem qepen derisa te zbutet. Shtojme kubiket e pules dhe i japim ngjyre nga te gjitha anet duke i perziere shpesh.

Punojme kremin e djathit filadelfia ne nje ene te vogel me pak qumesht dhe ja shtojme pules. Fikim zjarrin, e rregullojme perberjen me kripe e pak piper te zi te sapobluar dhe e sherbejme te nxehte sperkatur me pak djath kaçkavall te grire.

Kosto per 4 persona: 650 lek te reja

Foto nga: http://mydinnertoday.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.