Kundër gripit dhe rrufës – "vaksina në një gotë"

Vaksina ne nje gote

Dimri eshte koha e ftohjes, gripit dhe rrufes. Me poshte po ju tregojme nje kombinim shume efektiv per te parandaluar dhe kuruar simptomat e tyre. Eshte nje pije e pasur me vitamin C dhe perberes te tjere qe ndihmojne organizmin te funksionoj me shpejt per te mposhtur gripin.

Perberesit

  • 3 gota leng ananasi (mundesisht te fresket)
  • lengun e 6 limonave
  • 2 luge gjelle mjalt
  • 2 luge te vogla xhinxher pluhur
  • 1 thelpi hudher te shtypur
  • 1 maje luge piper te zi te sapobluar

I perziejme te gjithe perberesit ne nje shishe qelqi dhe pijme kater gota gjate dites, derisa simptomat e gripit te permiresohen apo zhduken.

Nevojiten te pakten 2 apo 3 dite ne menyre qe kjo pije te jape efektin e saj.

Vitamina C  e gjendur tek lengu i ananasit dhe limonit, pershpejton qarkullimin e gjakut dhe ndihmon organizmin te luftoje virusin.

Material dhe foto marr nga: http://www.healthandhealthyliv

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.