Gliko ftoi

[recipe time=”30 min” difficulty=”e thjeshtë”] A e dini qe glikot e para jane bere me ftonj? Kjo per shkak te permbajtjes se larte te pektines ne kete frut, e cila lejon lengun te trashet. Perberesit 3 ftonj nje maje luge limontoz ose leng limoni …per sherbetin 2 filxhan uje (500ml) 2 filxhan sheqer (500gr) Vendosim ne nje tenxhere ujin me sheqerin, dhe e ziejme egzaktesisht per 7 minuta nga fillimi i marrjes vale te shurupit duke e perziere ne menyre qe sheqeri te shkrihet plotesisht. Lajme mire ftonjte, i qerojme, i presim ne copa te vogla dhe ja hedhim shurupit mesiper duke … Vazhdoni leximin Gliko ftoi

Vlerësojeni këtë:

Byrek me spinaq

Byreku me spinaq është një recetë klasike e kuzhinës shqiptare e cila pregatitet gjatë gjithë vitin, sidomos për Krishtlindje dhe Vitin e Ri. Tradita kërkon që nën petët e byrekut të vendoset një monedhë e cila përfaqëson fshehjen e fëmijës Jezus nga Mbreti Herod. Çdo pjestar i familjes, duke filluar nga më i vjetri, merr një copë byrek dhe personi që gjen monedhen konsiderohet me fat vitin që vjen. Por kujdes: nëse fshihni një monedhë brenda në byrek, sigurohuni që të tjerët ta dinë përpara se ta hanë! Përbërësit …për brumin: 600gr miell  300-350ml ujë 1 lugë vaj ulliri 1 … Vazhdoni leximin Byrek me spinaq

Vlerësojeni këtë: