Kofsha pule me portokall

Kofshat e pulës me portokall janë një pjatë e dytë tepër e thjeshtë për tu pregatitur, por me një shije mjaft të veçantë. Kjo recetë gatuhet me pak përbërës, ku kryesori është portokalli: lëngu dhe shija e tij e bëjnë mishin e pulës të shijshëm dhe shumë të butë. Mund ta shoqëroni me një sallatë …

Vlerësojeni këtë:

Tavë me bamje

Vlerësojeni këtë:

Tortë e kripur me spinaq

Vlerësojeni këtë:

Qofte me qull e arra

Vlerësojeni këtë:

Shakshuka (shakshouka)

Vlerësojeni këtë: