Biskota për mëngjes

[recipe time=”20 minuta” difficulty=”e thjeshtë”] Keto biskota do ti bejne mengjeset tuaja edhe me te shijshme: jane ideale per tu zhytur ne qumesht dhe per tu shijuar nga e gjithe familja. Ose mund ti konsumoni mbasdite me nje gote çaj te ngrohte ne dore. Le te shohim sesi pregatiten: Perberesit per rreth 40 biskota 500gr miell 00 150gr sheqer + per lyerjen e biskotave 100ml vaj farash (luledielli, misri, soje etj. Mund te perdorni edhe vaj ulliri, por ne kete rast shija do te dale me e forte) 2 veze 50ml qumesht te vaket lekuren e 1 limoni te grire 1 … Vazhdoni leximin Biskota për mëngjes

Vlerësojeni këtë: