0 0
Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
Perberesit per nje forme keku:
200 gr miell 00
50 gr niseshte
1 pako e vogël pluhur pjekës
150 gr sheqer
80 ml vaj misri
2 vezë
150 ml lëng portokalli
2 lugë gjelle lëkurë portokalli
...per fetat e portokallit te karamelizuara:
6 feta portokall
1 filxhan kafe sheqer
2 filxhan kafe ujë

Nutritional information

7 gr
Proteina
15 gr
Yndyrna
67 gr
Karbohidrate
427
Kalori për racion

Kek me portokall dhe feta portokalli të karamelizuara

Ky kek me portokall eshte shume i bute, me nje arome fantastike agrumesh e cila vjen si rezultat i perdorimit te lengut dhe lekures se portokallit.

Ingredients

  • Perberesit per nje forme keku:

  • ...per fetat e portokallit te karamelizuara:

Directions

Share

Mund te zbukurohet sipas deshires me sheqer pluhur, me ganash çokollate te zeze, apo me feta portokalli te karamelizuara si me poshte.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Rrahim vezet me sheqerin derisa perberja te rezultoje kremoze dhe ta rrise vellimin. Shtojme vajin e misrit, lekuren dhe lengun e portokallit, miellin, niseshten dhe pluhurin pjekes per embelsira duke i perziere shume mire.

2
Done

Lyejme me vaj dhe pak miell nje forme per kek (une kam zgjedhur te perdor formen per plumcake me gjatesi 26cm), hedhim ne te brumin dhe e nivelojme mire me ndihmen e nje spatule silikoni. E pjekim ne furre te parangrohur ne 180°C  per 35 minuta, duke bere gjithesesi proven e pirunit per te pare nese eshte pjekur edhe brenda. E leme te ftohet paksa ne temperature ambjenti dhe e nxjerrim nga forma duke e vendosur bukur ne nje pjate.

3
Done

Nderkohe qe keku ftohet, pregatisim fetat e portokallit te karamelizuara. Vendosim ne nje tigan fetat e portokallit, i sperkasim me sheqer, shtojme ujin dhe i leme te ziejne ne sherbet per rreth 5 minuta duke i kthyer nga ana tjeter. I vendosim bukur siper kekut dhe e sherbejme te prere ne feta.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Supë krem me thjerrëza
next
Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi
previous
Supë krem me thjerrëza
next
Kek me çokollatë të zezë dhe arrë kokosi

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here