0 0
Kompekaj

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell 00
100 gr sheqer
150 gr arra të thërrmuara dhe të pjekura
3 lugë gjelle gjalp
1/2 lugë gjelle kakao
5 vezë
4 peta byreku të freskëta
...për sherbetin:
120 ml ujë
120 gr sheqer
pak vanilje

Nutritional information

7 gr
Proteina
13 gr
Yndyrna
37 gr
Karbohidrate
286
Kalori për racion

Kompekaj

Kompekaj është e përbërë nga pandispanja të cilës i kemi shtuar kakao dhe arra dhe nga peta byreku, të gjitha këto të pjekura në tavë.

Cuisine:

Ingredients

  • ...për sherbetin:

Directions

Share
(Visited 77 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Lyejmë një tavë katrore me gjalpë. Shtrojmë mbi të dy peta byreku dhe vazhdojmë me pregatitjen e kekut me kakao:

Rrahim vezët me sheqerin derisa të formohet një masë e fryrë dhe e qëndrueshme, hedhim pak nga pak miellin e përzierë me kakaon (të situra bashkë) dhe arrat. E përziejmë me kujdes dhe e hedhim në tavë mbi petët e shtruara. Sipër shtojmë gjithashtu edhe dy petë të tjera byreku dhe anët e tepërta i mbështjellim nga brenda. E spërkasim me gjalp dhe e pjekim në furrë të parangrohur në 200°C për 25-30 minuta (bëni provën e kunjës).

2
Done

Pregatisim sherbetin duke zierë ujin me sheqerin për egzaktësisht 7 minuta nga momenti që merr valë. Në fund, shtojmë edhe një majë luge vanilje.

E presim kompekaj në 12 racione dhe e lëmë të ftohet. Hedhim shurupin e ngrohtë (jo të vluar) mbi kompekaj e ftohtë.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Bukë me hudhra
next
Supë me vezë dhe limon
previous
Bukë me hudhra
next
Supë me vezë dhe limon

2 Comments Hide Comments

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here