0 0
Lulelakër me vezë të ziera

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
1 lulelakër mesatare
3 vezë
80 gr gjalp
2 lugë gjelle bukë e tharë e grirë
majdanoz i freskët
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

7 gr
Protein
21 gr
Yndyrna
17 gr
Karbohidrate
270
Kalori për racion

Lulelakër me vezë të ziera

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
  • Vegjetariane

Sot po ju propozojmë një garniturë shumë të shijshme dhe të shëndetshme. Duke qenë se disa personave nuk i pëlqen shija e lulelakrës, ja një sugjerim për ta gatuar ndryshe.

  • 25 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Lajmë dhe pastrojmë mirë lulelakrën, e ndajmë në lule mesatare (jo shumë të vogla) dhe e ziejmë në ujë me kripë për rreth 10 minuta.
Ndërkohë ziejmë vezët, i qërojmë dhe ndajmë të bardhat nga të verdhat. Thërrmojmë të verdhat e vezëve dhe i shtojmë majdanozin e grirë dhe galetën.

2
Kryer

Kur lulelakra të jetë zierë, e kullojmë nga uji i tepërt dhe i vendosim në një pjatë të cekët duke i hedhur sipër gjalpë të shkrirë dhe përbërjen me vezë, majdanoz dhe galetë.

Supë krem me lulelakër dhe pana
previous
Supë krem me lulelakër dhe pana
Bukë me hudhra
next
Bukë me hudhra
Supë krem me lulelakër dhe pana
previous
Supë krem me lulelakër dhe pana
Bukë me hudhra
next
Bukë me hudhra

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here