0 0
Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

34 gr
Proteina
20 gr
Yndyrna
75 gr
Karbohidrate
605
Kalori për rasion

Makarona me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë

Kuzhina::

Makaronat me fileto pule, patëllxhan dhe domate qershizë, janë një pjatë e parë e shkëlqyer, me një shije fantastike dhe mbi të gjitha shumë të thjeshta për tu pregatitur. Mund ti gatuani në vetëm 20 minuta... jeni gati?

  • 20 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Ziejmë makaronat në ujë me kripë për egzaktësisht kohën e treguar në konfeksion ndërkohë që pergatisim salcën.

2
Kryer

Në një tigan të vogël, kavërdisim patëllxhanët e prerë në kubik në vaj ulliri ekstra të virgjër derisa të marrin ngjyrë nga të gjitha anët. I rregullojmë me kripë dhe pak hudhër të tharë pluhur dhe i lëmë mënjanë.

3
Kryer

Në një tjetër tigan, kavërdisim fileton e pulës të ndarë në kubik në vaj ulliri derisa të ketë marrë ngjyrë të artë. Shtojmë domatet qershizë të plota ose të prera përgjysmë, borzilokun, kripë, piper të zi të sapobluar, pak hudhër të thatë dhe në fund patëllxhanët e skuqur. Hedhim tek salca makaronat e ziera dhe të kulluara dhe i përziejmë për disa minuta derisa të marrin shije.

4
Kryer

I sherbejmë në pjatë të zbukuruar me ndonjë gjethe borziloku dhe feta djathi mocarela.

Oriz basmati me perime
previous
Oriz basmati me perime
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë
next
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë
Oriz basmati me perime
previous
Oriz basmati me perime
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë
next
Patëllxhan të mbushur me djathë të bardhë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here