1 0
Makarona me fruta deti

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

29 gr
Proteina
12 gr
Yndyrna
73 gr
Karbohidrate
525
Kalori për racion

Makarona me fruta deti

Karakteristikat::
  • Pa laktozë
Kuzhina::

Për të gjithë ata që pëlqejnë njëkohësisht si kuzhinën italiane ashtu edhe frutat e detit, kombinimi i këtyre të dyjave në këtë recetë na jep pjatën më të shijshme që keni provuar ndonjëherë!

  • 35 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Kavërdisim në vaj ulliri hudhrat e grira, shtojmë filetot e cironkave dhe i shtypim me pirun në mënyrë që të shkrihen plotësisht. Shtojmë frutat e detit, domatet e vogla, verën e bardhë, i vendosim kapakun dhe e lëmë salcën të gatuhet në zjarr mesatar për rreth 20 minuta. Në fund shtojmë borzilokun e freskët, pak kripë dhe piper (kujdes! provojeni më parë për kripë pasi cironkat janë mjaft të kripura!)

2
Kryer

Ndërkohë kemi zierë makaronat në ujë me kripë. 2-3 minuta para përfundimit të zierjes së tyre, i transferojmë tek tigani ku kemi pregatitur salcën me fruta deti duke shtuar edhe gjysmë garuzhde ujë nga i makaronave. I përziejmë shpesh duke i lejuar në këtë mënyrë që të marrin shije.

I shërbejmë duke i spërkatur sipër me pak piper të zi apo gjethe borziloku.

Cheesecake me luleshtrydhe dhe limon jeshil
previous
Cheesecake me luleshtrydhe dhe limon jeshil
Pretzels
next
Pretzels
Cheesecake me luleshtrydhe dhe limon jeshil
previous
Cheesecake me luleshtrydhe dhe limon jeshil
Pretzels
next
Pretzels

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here