0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
100 gr djathë Pecorino Romano
100 gr djathë Parmigiano Reggiano
100 gr djathë Gorgonzola e ëmbël
100 gr djathë i butë dhie
100 gr djathë me arra
1 lugë gjelle reçel pjeshke
1 lugë gjelle reçel fiku
1 lugë gjelle reçel boronicash
1/2 lugë gjelle reçel qepësh të kuqe
disa kokërra rrush
1/2 dardhë
1 dorë arra
Miks djathërash dhe reçelërash

Miks djathërash dhe reçelërash

Karakteristikat::
  • Vegjetariane
Kuzhina::

"Nëse doni të më bëni të lumtur, më jepni një pjatancë me djathëra kombinuar me reçelëra dhe një gotë verë të kuqe!"

  • 15 min
  • Shërbehet per 6 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Një nga pasionet e mia është gjetja e shijes perfekte që mund të kombinohet një lloj djathi me një lloj reçeli, duke krijuar kështu një shije të ekuilibruar.

Kjo pjatë përmban:
-Pecorino Romano me reçel pjeshke
-Parmigiano Reggiano me reçel fiku
-Gorgonzola Dolce me Chutney qepësh të kuqe
-Djath të butë dhie (Caprino) me reçel boronice
-Djath me arra


Nuk mund të mungojnë në një pjatancë të tille edhe rrushi, dardha apo arrat që pastrojnë shijen pas çdo djathi.

Miks proshutash e sallamrash italianë
previous
Miks proshutash e sallamrash italianë
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
next
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
Miks proshutash e sallamrash italianë
previous
Miks proshutash e sallamrash italianë
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)
next
Käsekuchen (tortë gjermane me djathë)

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here