0 0
Paçe këmbësh

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
1 kg këmbë viçi
1 qepë
2-3 karrotë/a
2 degë selino
4 lugë gjelle gjalp
4-5 thelpinj hudhër
2-3 lugë gjelle uthull e kuqe rrushi
gjethe dafine
spec i kuq djegës
piper i zi i sapobluar
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

22 gr
Proteina
14 gr
Yndyrna
19 gr
Karbohidrate
248
Kalori për racion

Paçe këmbësh

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
Kuzhina::
  • 60 Min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Paçe këmbësh

Hapat

1
Kryer

Si fillim, pastrojmë këmbët, i presim me ndihmën e një hanxhari tek kyçet dhe i vendosim në një enë me ujë të ftohtë për afër 2 orë. I derdhim ujin. I vendosim në një tjetër tenxhere, i mbulojmë me ujë të ftohtë rreth dy gisht sipër dhe i ziejmë në zjarr të avashëm; pasi të kenë marrë valë i heqim shkumën dhe shtojmë selino, qepë, karrota, dafinë, piper të zi dhe kripë. Zierja vazhdon derisa mishi të shkëputet nga kocka. E ndajmë mishin në copa të vogla dhe vazhdojmë me hapin e dytë.

2
Kryer

Kavërdisim në vaj ulliri copëzat e mishit, shtojmë lëngun e tyre, hudhrat e shtypura, kripën dhe uthullën. E gatuajmë paçen edhe për 10 minuta të tjera dhe e kemi gati.

Featured Image
previous
Paçe koke
Gëzuar Ditën e Verës
next
Gëzuar Ditën e Verës
Featured Image
previous
Paçe koke
Gëzuar Ditën e Verës
next
Gëzuar Ditën e Verës

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here