0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
200 ml qumësht vegjetal ose lope
1 dorë spinaq i freskët
1/2 banane
1/4 avokado e pjekur
1 lugë gjelle fara lini

Nutritional information

10 gr
Proteina
19 gr
Yndyrna
29 gr
Karbohidrate
306
Kalori për gotë
Smoothie me spinaq

Smoothie me spinaq

Features:
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Si ta fillojmë ditën në mënyrë të shijshme, të shëndetshme dhe energjike? Me një smoothie detox që i ka të gjitha të mirat brenda: qumështin, frutat, perimet dhe farat!

  • 2 min
  • Serves 1
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 235 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Qërojmë bananen dhe avokadon, i presim në copa të vogla dhe i fusim në blender. Lajmë shumë mirë gjethet e spinaqit të freskët, dhe i shtojmë edhe ato. Shtojmë në fund edhe qumështin dhe farat e linit dhe i përziejmë për 20 sekonda.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Llokuma (Petulla Kosove)
next
Speca me gjizë
previous
Llokuma (Petulla Kosove)
next
Speca me gjizë

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here