0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
200 ml qumësht vegjetal ose lope
1 dorë spinaq i freskët
1/2 banane
1/4 avokado e pjekur
1 lugë gjelle fara lini

Vlerat ushqyese të recetës

10 gr
Proteina
19 gr
Yndyrna
29 gr
Karbohidrate
306
Kalori për gotë
Smoothie me spinaq

Smoothie me spinaq

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Si ta fillojmë ditën në mënyrë të shijshme, të shëndetshme dhe energjike? Me një smoothie detox që i ka të gjitha të mirat brenda: qumështin, frutat, perimet dhe farat!

  • 2 min
  • Shërbehet per 1 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Smoothie me spinaq

Hapat

1
Kryer

Qërojmë bananen dhe avokadon, i presim në copa të vogla dhe i fusim në blender. Lajmë shumë mirë gjethet e spinaqit të freskët, dhe i shtojmë edhe ato. Shtojmë në fund edhe qumështin dhe farat e linit dhe i përziejmë për 20 sekonda.

Llokuma (Petulla Kosove)
previous
Llokuma (Petulla Kosove)
Speca me gjizë
next
Speca me gjizë
Llokuma (Petulla Kosove)
previous
Llokuma (Petulla Kosove)
Speca me gjizë
next
Speca me gjizë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here