Kofsha pule me portokall

Kofshat e pulës me portokall janë një pjatë e dytë tepër e thjeshtë për tu pregatitur, por me një shije mjaft të veçantë. Kjo recetë gatuhet me pak përbërës, ku kryesori është portokalli: lëngu dhe shija e tij e bëjnë mishin e pulës të shijshëm dhe shumë të butë. Mund ta shoqëroni me një sallatë të thjeshtë, me oriz basmati, kus kus apo patate furre. Përbërësit 6 kofsha pule mesatare ose 8 të vogla (rreth 800gr) 2 portokaj bio të mëdhenj e me lëng 2 degë trumëz të freskët 1 gotë verë e bardhë 1 lugë e vogël spec djegës … Vazhdoni leximin Kofsha pule me portokall

Vlerësojeni këtë: