0 0
Drithërat tek bebat 4-6 muajsh

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Drithërat tek bebat 4-6 muajsh

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Dritherat jane shume te rendesishme per femijet qe fillojne ushqimet e ngurta, pasi japin te gjithe energjine e nevojshme, karbohidratet, vitaminat dhe mineralet. Ne fakt, behet fjale per miell dritherash te cilat pregatiten me qumesht, uje ose leng perimesh. Ato kane nje strukture te bute, pa kokerriza dhe me shije mjaft delikate e cila pelqehet shume nga femijet. Duke patur nje shije neutrale, mund ti shtohen si fruta dhe perime, ashtu edhe mish e djath.

Drithrat qe lejohen per femijet nga 4-6 muajsh jane:

KREMI ME MIELL ORIZI

KREMI ME MIELL MISRI DHE TAPIOKE

Keto kremera nuk permbajne glutene, jane shume te tretshme dhe mund ti shtohen edhe biberonit me qumesht, rreth 1 luge gjelle.

Menyra e pregatitjes dhe dozat, tregohet ne kutine e ambalazhimit, por zakonisht eshte 45ml uje/qumesht/leng perimesh per 1 luge gjelle miell.

Kremi i dritherave mund ti jepet femijes ne dreke ose darke, por nuk duhet perdorur shume shpesh duke qene se shkakton kapsllek.

Foto nga: https://www.archanaskitchen.com/

Frutat tek bebat 4-6 muajsh
previous
Frutat tek bebat 4-6 muajsh
Supa e parë e bebit
next
Supa e parë e bebit
Frutat tek bebat 4-6 muajsh
previous
Frutat tek bebat 4-6 muajsh
Supa e parë e bebit
next
Supa e parë e bebit

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here