0 0
Patate në furrë

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
1 kg patate
2 thelpinj hudhër
2 degë rozmarinë ose sherebelë
3 lugë gjelle vaj ulliri
kripë

Vlerat ushqyese të recetës

5 gr
Proteina
10 gr
Yndyrna
44 gr
Karbohidrate
284
Kalori për racion

Patate në furrë

shoqërueset perfekte të mishit apo peshkut të cilat nuk mungojnë asnjëherë në tavolinë

Cili është sekreti për t'i pregatitur në mënyrë perfekte: pra krokante në sipërfaqe, të buta në brendësi, të mos ngjiten në tavë dhe të marrin ngjyrë të artë? Përgjigjen e gjeni duke ndjekur këshillat tona më poshtë!

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Patatet e lara dhe të qëruara i presim në kubik të mëdhenj dhe i vendosim në një enë me ujë të ftohtë për rreth gjysmë orë. Në këtë mënyrë ato humbasin shumicën e niseshtes së tyre, gjë e cila i bën më krokante në sipërfaqe. Pasi ia kemi ndërruar ujin disa herë, i shplajmë dhe i vëmë të ziejnë për 10 minuta në tenxhere me ujë të vluar.

2
Kryer

I kullojmë, i vendosim në një tavë të shtruar me letër furre, shtojmë thelpinjt e hudhrës të shtypur, rozmarinën ose sherebelin, vajin e ullirit dhe pak kripë. Mundohemi që me patatet të formojmë vetëm një shtresë; në këtë mënyrë do të piqen njëtrajtësisht sipër dhe poshtë. I lëmë të gatuhen në furrë të nxehtë në 200°C për rreth 20 minuta, derisa të kenë marrë ngjyrë të artë në sipërfaqe. Në momentin e servirjes heqim thelpinjt e hudhrave dhe degët e rozmarinës dhe i shërbejmë akoma të nxehta.

Të drejtat e imazhit i përkasin: kitchensanctuary.com

Supë krem me brokoli
previous
Supë krem me brokoli
Fileto viçi me salcë pice
next
Fileto viçi me salcë pice
Supë krem me brokoli
previous
Supë krem me brokoli
Fileto viçi me salcë pice
next
Fileto viçi me salcë pice

6 komente Fsheh komentet

Nuk me pelqejne keto patate nuk i dua kokerr i dua prerje te holla per tu skuqur, si gatuhen ne furre jo ti skuqesh ne tigan por ne furre…

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here