0 0
menu javore #3

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

menu javore #3

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Ne kete postim kam bashkuar disa nga recetat e mia te preferuara per tju sjelle nje menu javore te planifikuar paraprakisht.

Shkurtimisht, javen do ta planifikojme keshtu:

E hene – do te jete dita pa mish! Mishin do ta zevendesojme pergjithesisht me bishtajore.

E marte – mish pule

E merkure – receta Italiane (makarona/njoki etj)

E enjte – gjelle me mish viçi

E premte – supa me mish ose jo

E shtune – gatime me prodhime deti ose eksperimentim me receta te reja

E diel – receta tradicionale ose tradicionale te modernizuara

Do tju sugjeroj gjithashtu edhe:
nje embelsire per ta gatuar ne fundjave, ne menyre qe mengjesi i se dieles te behet me i shijshem!
dy sallata per te shoqeruar vaktet kryesore gjate javes. Zgjedhja e sallates eshte mjaft personale, per kete arsye perbersit nuk jane perfshire ne listen e pazarit. Une zakonisht pregatis nje sallate cdo dy ose tre dite dhe e ruaj ne frigorifer ne nje tas me kapak hermetik.

Menuja javore do te postohet çdo te premte ne faqen unegatuaj.com!

E HENE

Hamburger vegjetarian në furrë

 

Purè patatesh

 

E MARTE

Fileto pule të skuqura me galetë

 

E MERKURE

Makarona flutur me salçiçe, kungull dhe djath bebe

 

E ENJTE

Gjellë me mish dhe lakër të bardhë

 

E PREMTE

Byrek me kungull

 

Supë krem me brokoli

 

E SHTUNE

Fileto viçi me salcë pice

 

E DIEL

Lazanja Bolonjeze (me mish të grirë)

 

EMBELSIRE

Tortë Tenerina

 

SALLATA

Sallatë me lulelakër, ullinj dhe kaperi

 

Sallatë me lakër të kuqe

 

menu javore #3

Gjellë me mish dhe lakër të bardhë
previous
Gjellë me mish dhe lakër të bardhë
Kek të vegjël me rikota dhe mollë
next
Kek të vegjël me rikota dhe mollë
Gjellë me mish dhe lakër të bardhë
previous
Gjellë me mish dhe lakër të bardhë
Kek të vegjël me rikota dhe mollë
next
Kek të vegjël me rikota dhe mollë

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here