0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
250 g fasule pllaqi të ziera
160 g peshk ton nën vaj/ujë
1/2 qepë e kuqe
1/2 avokado e pjekur
1 lugë çaji rigon i thatë
1 lugë çaji mendërz e thatë
kripë
vaj ulliri
piper i kuq kokërr

Vlerat ushqyese të recetës

18 g
Proteina
22 g
Yndyrna
13 g
Karbohidrate
305
Kalori për racion
Sallatë me fasule pllaqi, ton dhe avokado

Sallatë me fasule pllaqi, ton dhe avokado

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Fasulet jemi mesuar ti konsumojme ne menyren me tradicionale te tyre, por e dini qe shkojne mrekullisht me peshkun ton? Duke i shtuar edhe avokado, kemi nje pjate te kompletuar dhe te balancuar per nje darke te lehte. Fasulet jane te pasura me proteina dhe fibra, te cilat jane te shkelqyera per organizmin tone sidomos ne stinen e dimrit.

Hapat

1
Kryer

Kullojme fasulet nga uji i konservimit, ose nese i kemi te fresketa i ziejme per rreth 1 ore derisa te zbuten.
I marinojme me kripe, rigon, menderz dhe vaj ulliri per rreth 10 minuta.

2
Kryer

Kullojme peshkun ton nga uji/vaji dhe e copetojme me dhembet e nje piruni.
Presim avokadon ne kubik dhe qepen ne rrathe.

3
Kryer

Formojme sallaten duke bashkuar fasulet me peshkun ton, avokadon dhe qepet. E zbukurojme me disa kokrra piper te kuq kokerr.

Kulaç me sodë dhe kos
previous
Kulaç me sodë dhe kos
Kek me karrota, bajame dhe lajthi
next
Kek me karrota, bajame dhe lajthi
Kulaç me sodë dhe kos
previous
Kulaç me sodë dhe kos
Kek me karrota, bajame dhe lajthi
next
Kek me karrota, bajame dhe lajthi

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here