0 0
Biskota me çokollatë dhe lajthi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
150 gr miell 00
150 gr çokollatë e zezë
100 gr sheqer
100 gr gjalpë i ftohtë
100 gr lajthi të bluara
1 e verdhë veze
1 majë luge kripë

Nutritional information

1 gr
Proteina
6 gr
Yndyrna
9 gr
Karbohidrate
91
Kalori për biskotë

Biskota me çokollatë dhe lajthi

Si thoni ta ëmbëlsojmë pak ditën me këto biskota shumë të shijshme me lajthi të bluar dhe çokollatë? Ju sigurojmë që sdo mbesi asnjë brenda ditës, kështu që për të qenë të sigurt, dyfishoni dozat!

Ingredients

Directions

Share
(Visited 67 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Grijmë në mikser 50 gr çokollatë derisa të bëhet pluhur. E bashkojmë me miellin, lajthitë, sheqerin, kripën, të verdhën e vezës dhe gjalpin e ftohtë të prerë në copa të vogla. E punojmë brumin mirë me dorë. Në fillim duket sikur nuk lidhet, por ngrohtësia e duarve e shkrin gjalpin dhe të gjithë përbërësit bashkohen shumë mirë me njëri tjetrin.

2
Done

Formojmë një sferë të madhe me brumin dhe e mbledhim me qese transparente. E vendosim në frigorifer për 30 minuta. Pas kësaj, e hapim me okllai duke formuar kështu një petë me trashësi rreth 3mm. E presim me forma sipas dëshirës dhe i pjekim biskotat në 180°C për 7-10 minuta. I lëmë të ftohen plotësisht përpara se ti zbukurojmë me çokollatë të shkrirë (100 gr).

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Burani në tavë me presh dhe oriz
next
Makarona me pesto borziloku
previous
Burani në tavë me presh dhe oriz
next
Makarona me pesto borziloku

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here