0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Nutritional information

11 gr
Proteina
41 gr
Yndyrna
61 gr
Karbohidrate
644
Kalori për person
Makarona me pesto borziloku

Makarona me pesto borziloku

Features:
  • Vegjetariane
Cuisine:

Makaronat me pesto, janë një pjatë e parë e shpejtë dhe me një aromë dhe shije fantastike falë borzilokut.

  • 30 Min
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Sekreti për një pjatë të shkëlqyer, është pesto e bërë në shtëpi dhe cilësia e përbërësve dhe makaronave. Për të parë mënyrën sesi ne e pregatisim peston, klikoni këtu. Makaronat që shkojnë më shumë janë linguine, spaghetti apo reginette, por edhe makaronat e shkurtra shijojnë po aq shumë.

(Visited 307 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Fillimisht, pregatisim salcën pesto duke ndjekur recetën tonë si më lartë. Nëse jeni me nxitim, mund ta blini edhe të gatshme, por do të humbisni shijen autentike të një pesto artizanale.

2
Done

Ziejmë në ujë me kripë makaronat për kohën e treguat në konfeksion, derisa të rezultojnë "al dente".

Ndërkohë vendosim një tigan në zjarrë të ulët dhe hedhim peston. Shtojmë edhe disa lugë nga uji i zierjes së makaronave dhe e përziejmë mirë.

Kullojmë makaronat dhe i hedhim në tigan duke i përzierë mirë edhe për 1 minutë. I shërbejmë makaronat akoma të nxehta të spërkatura me pak djathë të grirë, fara pishe dhe ndonjë gjethe borziloku.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Biskota me çokollatë dhe lajthi
next
Rizoto me kungull
previous
Biskota me çokollatë dhe lajthi
next
Rizoto me kungull

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here