0 0
Krem me hudhra të freskëta

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
12 thelpinj hudhër
300 gr kos i trashë grek
300 gr krem pana për gatim
500 ml lëng perimesh
1 lugë kafe limon (lëngu)
1/2 tufe bar qepe
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

4 gr
Proteina
16 gr
Yndyrna
8 gr
Karbohidrate
187
Kalori për person

Krem me hudhra të freskëta

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Vegjetariane
Kuzhina::

Sot kam zgjedhur një recetë sa të veçantë, aq edhe ndjellëse, megjithësi përbërësi kryesor është hudhra dhe dikush mund të mendoj: Hudhra??? Pikërisht kështu...

  • 40 Min
  • Shërbehet per 6 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Është e pamundur t’i rezistosh çdo gjëje të freskët që sheh çdo ditë në merkatë. Ju siguroj që nuk do të keni pasoja të padëshiruara, por vetëm një krem i cili mund të shijohet në mënyrë perfekte me copëza buke të thekura.

 

Hapat

1
Kryer

Qërojmë hudhrat dhe i ziejmë për disa minuta në ujë të valuar derisa të zbuten (ose në avull). I presim shumë hollë dhe i përziejmë me kosin grek, panën, disa pika lëng limoni dhe barin e qepës të prerë shumë hollë. E vendosim përbërjen përsëri në zjarr në temperaturë shumë të ulët duke e përzierë herë pas here dhe duke i hedhur pak nga pak lëng perimesh. Zierja duhet të zgjasi për rreth 30 minuta. E rregullojmë me kripë dhe piper dhe e shërbejmë shumë të nxehtë bashkë me bukën e thekur.

Supë me bizele
previous
Supë me bizele
Karamel dhe salcë karameli
next
Karamel dhe salcë karameli
Supë me bizele
previous
Supë me bizele
Karamel dhe salcë karameli
next
Karamel dhe salcë karameli

5 komente Fsheh komentet

Supat e gatshem pule ose vici ose perimesh sipas rastit, ose ato qe ne i quajme Knorr apo Gallina Blanca.

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here