0 0
Biskotat e Krishtlindjes

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Biskotat e Krishtlindjes

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Nese cdo vit blini nga nje zbukurim te ri per te varur ne pemen e Vitit te Ri, kete vit beni nje perjashtim! Ne ju propozojme biskotat e Krishtelindjes te cilat pervecse jane shume te thjeshta per tu realizuar, do vleresohen edhe nga femijet tuaj. Beni nje vrime te vogel tek biskotat e pa futura akoma ne furre, lidhni nje fjongo te kuqe dhe varini ne peme. Ne kete menyre, dite pas dite, do te ndjeni akoma dhe me shume atmosferen festive duke u embelsuar.
Perberesit per rreth 30 biskota

  • 250gr miell
  • 100gr sheqer pluhur
  • 30gr gjalp ne temperature ambjenti
  • 1 veze mesatare
  • 1 bustine vanilje
  • 1/2 luge pluhur pjekes
  • forma biskotash te ndryshme (yje, floke debore, zemra etj)

Ne nje ene te thelle rrahim gjalpin me sheqerin me ndihmen e nje mikseri derisa te formohet nje mase e verdhe me ngjyre te zbehte. Shtojme vezen, vaniljen pluhur, miellin, pluhurin pjekes dhe vazhdojme rrahjen me nje tel vezesh derisa te perftojme nje brume te bute dhe elastik. I japim brumit formen e nje disku, e mbeshtjellim me leter celofoni dhe e vendosim ne frigorifer per te pakten 1 ore derisa te forcohet.

Featured Image
previous
Makarona spageti të gustatorit
Salcë pikante me speca gogozhare
next
Salcë pikante me speca gogozhare
Featured Image
previous
Makarona spageti të gustatorit
Salcë pikante me speca gogozhare
next
Salcë pikante me speca gogozhare

3 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here