0 0
Salcë pikante me speca gogozhare

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Salcë pikante me speca gogozhare

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Kete recete te propozuar nga nje fanse e jona, mund ta pregatisni ne festat e fundvitit per te shoqeruar mishin e gjelit te detit, por edhe copeza buke te thekura te cilat asnjehere nuk mungojne ne tavoline.
Perberesit per 4-5 persona

  • 1 kuti filadelfia natyrale (djath kremoz)
  • 4 speca gogozhare te medhenj
  • 7 thelpinj hudhrash te medhenj
  • 4 luge nga lengu i specave gogozhare
  • 1 luge vere te kuqe
  • vaj ulliri
  • piper te zi
  • kripe

I fusim te gjithe perberesit e mesiperm ne mikser dhe i punojme derisa masa te homogjenizohet dhe te behet kremoze. E hedhim salcen e perftuar ne nje tas me kapak duke e sperkatur siper me pak vaj ulliri dhe e fusim ne frigorifer deri ne momentin e servirjes.

Featured Image
previous
Biskotat e Krishtlindjes
Patè mëlçie pule me marsala
next
Patè mëlçie pule me marsala
Featured Image
previous
Biskotat e Krishtlindjes
Patè mëlçie pule me marsala
next
Patè mëlçie pule me marsala

2 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here