0 0
Djathë Camembert i pjekur

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
8 të vegjël djathë Camembert rreth 85 gr secili
2 vezë
2 lugë gjelle miell
4 lugë gjelle bukë e tharë e grirë

Nutritional information

37 gr
Proteina
43 gr
Yndyrna
5 gr
Karbohidrate
562
Kalori për racion

Djathë Camembert i pjekur

Një shije fantastike për të gjithë adhuruesit e djathit dhe jo vetëm...

Features:
  • Vegjetariane
Cuisine:

Ingredients

Directions

Share
(Visited 97 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Në tre pjata vendosim: në njërën vezët e rrahura, në tjetrën miellin dhe në të fundit galetën. I kalojmë copat e djathit fillimisht në miell, më pas në vezë e së fundmi në galetë duke e shtypur mirë me gishta në mënyrë që të "vishet" uniformë.

2
Done

I pjekim në furrë të parangrohur në 220°C për rreth 15 minuta, apo derisa ta shohim që djathi fillon të zbutet dhe të marrë ngjyrë të artë në sipërfaqe. E shërbejmë me bukë të thekur dhe salcë boronicash të kuqe.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
next
Picë vegane
previous
Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
next
Picë vegane

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here