0 0
Djathë Camembert i pjekur

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
8 të vegjël djathë Camembert rreth 85 gr secili
2 vezë
2 lugë gjelle miell
4 lugë gjelle bukë e tharë e grirë

Vlerat ushqyese të recetës

37 gr
Proteina
43 gr
Yndyrna
5 gr
Karbohidrate
562
Kalori për racion

Djathë Camembert i pjekur

Një shije fantastike për të gjithë adhuruesit e djathit dhe jo vetëm...

Karakteristikat::
  • Vegjetariane
Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Në tre pjata vendosim: në njërën vezët e rrahura, në tjetrën miellin dhe në të fundit galetën. I kalojmë copat e djathit fillimisht në miell, më pas në vezë e së fundmi në galetë duke e shtypur mirë me gishta në mënyrë që të "vishet" uniformë.

2
Kryer

I pjekim në furrë të parangrohur në 220°C për rreth 15 minuta, apo derisa ta shohim që djathi fillon të zbutet dhe të marrë ngjyrë të artë në sipërfaqe. E shërbejmë me bukë të thekur dhe salcë boronicash të kuqe.

Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
previous
Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
Picë vegane
next
Picë vegane
Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
previous
Tavë me Schupfnudeln (njoki), proshutë pule, spinaq dhe pana
Picë vegane
next
Picë vegane

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here