0 0
Djathë Tomino i mbështjellë me proshutë Speck

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
4 djathë Tomino
16 feta proshutë Speck
disa gjethe sherebelë

Vlerat ushqyese të recetës

50 gr
Proteina
31 gr
Yndyrna
4 gr
Karbohidrate
500
Kalori për racion

Djathë Tomino i mbështjellë me proshutë Speck

Karakteristikat::
  • Pa gluten
Kuzhina::

Tomino, eshte nje lloj djathi tipik Piemontez i pergatitur me qumeshtin e lopes. Karakteristike e tij eshte butesia qe ka ne brendesi dhe korja pak me e forte ne siperfaqe. Maksimumin e shijes e merr kur mbeshtillet me feta proshute nga te gjitha anet dhe me pas piqet ne tigan pa yndyre: ne kete menyre zemra e tij shkrin duke na dhene nje shije mjaft delikate.

  • 10 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Mbeshtjellim secilin djathe Tomino me nga kater feta proshute Speck te cilat i vendosim dy ne drejtimin vertikal dhe dy ne ate horizontal.

2
Kryer

Nxehim shume mire nje tigan qe nuk ngjit dhe pjekim djathin e mbeshtjelle me proshute nga te dyja anet ne zjarr te ulet: ne kete menyre siperfaqa do te rezultoje krokante dhe zemra e bute.

3
Kryer

E sherbejme te zbukuruar me ndonje gjethet sherebele te fresket.

Makarona me domate të freskët dhe borzilok
previous
Makarona me domate të freskët dhe borzilok
Tavë me patate dhe sallam
next
Tavë me patate dhe sallam
Makarona me domate të freskët dhe borzilok
previous
Makarona me domate të freskët dhe borzilok
Tavë me patate dhe sallam
next
Tavë me patate dhe sallam

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here