0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
1,5-2 kg midhje të pastruara
100 ml verë e bardhë
3 lugë gjelle vaj ulliri
2 thelpinj hudhër
1/2 tufe majdanoz i freskët
2 gjethe dafine
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

60 gr
Proteina
21 gr
Yndyrna
19 gr
Karbohidrate
540
Kalori për racion
Midhje me vere te bardhe

Midhje me vere te bardhe

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Receta qe po ju paraqesim me poshte per te gatuar midhjet, eshte nje nga me te thjeshtat qe egziston me kete lloj molusku. I pershtatet ne perfeksion stines se veres, per te hapur nje menu te kompletuar peshku apo edhe per ta shoqeruar thjesht me nje rizoto me fruta deti.

Hapat

1
Kryer

Kalojme midhjet e pastruara nen uje te ftohte te rrjedhshem dhe i leme menjane.

2
Kryer

Ne nje tenxhere, hedhim vajin e ullirit, shtojme thelpinjte e hudhrave te qeruara dhe te shtypura dhe e leme vajin te aromatizohet per maksimumi 1 minute. Shtojme midhjet bashke me gjethet e dafines dhe i mbulojme me kapak duke e ngritur zjarri ne maksimum dhe duke e tundur tenxheren here pas here. Kur midhjet te jene hapur (eleminojme ato qe jane akoma te mbyllura), i shuajme me veren e bardhe, i japim shije me pak piper te zi te sapobluar dhe me majdanozin e grire holle.

3
Kryer

E shoqerojme me feta buke te thekura ne furre dhe te ferkuara me hudher.

Quiche Lorraine - Tartë me pana, pançetë dhe presh
previous
Quiche Lorraine – Tartë me pana, pançetë dhe presh
Supë krem me domate
next
Supë krem me domate
Quiche Lorraine - Tartë me pana, pançetë dhe presh
previous
Quiche Lorraine – Tartë me pana, pançetë dhe presh
Supë krem me domate
next
Supë krem me domate

Një koment Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here