0 0
Sallatë me fasule të kuqe

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Përbërësit

Rregulloni nr e personave:
600 gr fasule të kuqe të ziera
1 qepë e kuqe
1-2 degë selino
1 lugë çaji hudhër pluhur
1 gotë uthull e kuqe rrushi
1-2 degë trumëz
4 lugë gjelle vaj ulliri
kripë
piper i zi i sapobluar

Vlerat ushqyese të recetës

12 gr
Proteina
14 gr
Yndyrna
34 gr
Karbohidrate
301
Kalori për racion

Sallatë me fasule të kuqe

Karakteristikat::
  • Pa gluten
  • Pa laktozë
  • Vegane

Sallata me fasule te kuqe eshte nje pjate e thjeshte dhe e shpejte sidomos nese perdorim fasule te ziera te gatshme. Perveçse si sallate, mund te sherbeje edhe si garniture per shume pjata te tjera me baze mishi te kuq.

  • 15 min
  • Shërbehet per 4 pers.
  • E thjeshtë

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Hapat

1
Kryer

Kullojmë fasulet nga uji i konservimit, i shplajmë dhe i thajmë mirë me letër kuzhine duke i vendosur në një tas.

2
Kryer

Presim qepen e kuqe ne feta te holla dhe e vendosim ne nje ene bashke me uthullen dhe 1 gote uje te ftohte. E leme ne kete menyre per rreth 30 minuta, me pas e kullojme dhe ia shtojme fasuleve. Ky proçes sherben per te eleminuar shijen djegese te qepes duke e bere me te embel.

3
Kryer

Shtojme edhe fetat e selinose, e rregullojme sallaten me kripe, piper te zi te sapobluar, hudher te thate, vaj ulliri ekstra te virgjer dhe trumez te fresket. E perziejme mire dhe e sherbejme te zbukuruar me ndonje gjethe trumez.

Supë me karrota dhe xhinxher
previous
Supë me karrota dhe xhinxher
Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):
next
Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):
Supë me karrota dhe xhinxher
previous
Supë me karrota dhe xhinxher
Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):
next
Pulë me domate dhe speca (Pollo al Chilindrón):

3 komente Fsheh komentet

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here