0 0

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Vlerat ushqyese të recetës

23 gr
Proteina
36 gr
Yndyrna
68 gr
Karbohidrate
668
Kalori për racion
Makarona me pana dhe karkaleca

Makarona me pana dhe karkaleca

Kuzhina::

Përbërësit

Udhëzimet

Share

Nese dita juaj ka qene e ngarkuar, por nuk doni te hiqni dore nga ushqimi i mire, kemi receten ideale per ju: makaronat me pana dhe karkaleca! Te shijshme dhe me plot vlera ushqimore, ne pak minuta do te keni detin ne pjate me nje recete super te thjeshte.

Nese jeni adhurues te frutave te detit, mos harroni ti shoqeroni makaronat me nje pjate Midhje me vere te bardhe (ose midhje sotè).

Hapat

1
Kryer

Ngrohim ne nje tigan vajin e ullirit dhe kaveridisim ne zjarr mesatar qepen e grire holle derisa te behet transparente. Ne menyre qe qepa te zbutet dhe te mos marre ngjyre, shtojme edhe pak uje.

2
Kryer

Shtojme ne kete moment edhe domatet e vogla te ndara pergjysem, dhe karkalecat e qeruar duke i perziere mire.

I japim shije me kripe, piper dhe shtojme se fundi edhe panen e kuzhines.

Duke i shtuar salces borzilokun e grire holle, i japim shije me te fresket dhe verore.

3
Kryer

Ziejme makaronat ne uje te bollshem me kripe derisa te rezultojne al dente.

4
Kryer

Shtojme makaronat e kulluara tek salca me pana dhe karkaleca, i perziejme mire dhe i leme pak minuta mbi zjarr ne menyre qe te marrin akoma edhe me shume shije.

5
Kryer

I servirim ne pjate dhe i shoqerojme me nje gote vere te bardhe.

Youtube Video

Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica)
previous
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica) – recetë në vetëm 5 minuta
Trileçe
next
Trileçe
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica)
previous
Toptha me çokollatë dhe kokos (Bombica) – recetë në vetëm 5 minuta
Trileçe
next
Trileçe

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here