0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4-6 fileto peshku të kuq
1/2 qepë
300 gr spinaq i freskët
2 lugë gjelle krem pana për gatim
1 lugë gjelle gjalp
për skuqje vaj luledielli
pak miell
kripë
piper i zi i sapobluar

Nutritional information

12 gr
Proteina
32 gr
Yndyrna
4 gr
Karbohidrate
344
Kalori për racion
Fileto peshku të kuq (ose Bas i kuq) në salcë spinaqi

Fileto peshku të kuq (ose Bas i kuq) në salcë spinaqi

Peshku i kuq (ang. Redfish/Rosefish, gjerm. Rotbarsch) është një peshk i ujërave të Atlantikut të Veriut shumë i shijshëm dhe me një mish shumë të butë e delikat (si merluci).

  • 25 Min
  • Serves 4
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 54 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Për peshkun:

Nëse përdorim fileto peshku të freskëta, i thajmë pak me letër kuzhine. Nëse përdorim fileto peshku të ngrira, i lëmë per 4-5 orë të shkrijnë në temperaturë ambjenti, apo gjithë natën në frigorifer, dhe më pas eleminojmë lëngjet që kanë lëshuar duke i tharë me letër kuzhine.

Në një enë, përziejmë pak miell me kripë e piper dhe kalojmë filetot e peshkut duke i lyer mirë nga të gjitha anët. I skuqim për pak minuta nga të dyja anët në vaj vegjetal (luledielli, misri etj), por jo vaj ulliri ose gjalp, pasi i ndryshon plotësisht shijen peshkut. Filetot e peshkut duhet të gatuhen në zjarr mesatar-në të ulët që të bëhen krokant jashtë dhe të butë në brendësi.

2
Done

Për salcën me spinaq:

Kavërdisim në pak gjalpë qepë e grirë hollë, shtojmë spinaqin e larë dhe të prerë hollë dhe e lëmë derisa të bjeri vëllimi. E rregullojmë me kripë, piper dhe pak krem pana. Shija e të dyjave shkon mrekullisht me njëra tjetrën!

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Petulla me maja birre
next
Myfle të hapura
previous
Petulla me maja birre
next
Myfle të hapura

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here