0 0
Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
180 gr miell 00
3 vezë
300 gr djathë i bardhë
100 gr ullinj jeshil
100 ml vaj ulliri
100 ml qumësht
1 pako e vogël pluhur pjekës
2 lugë gjelle plot erëza të freskëta borzilok, majdanoz, mente, koper etj
piper i zi i sapobluar

Nutritional information

11 gr
Proteina
31 gr
Yndyrna
26 gr
Karbohidrate
424
Kalori për person

Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë

Features:
  • Vegjetariane

Kete recete e kam provuar vite me pare dhe qe atehere eshte kthyer ne nje nga te preferuarat e familjes sime. Eshte ideale per nje piknik, apo per ta konsumuar te shoqeruar me pak kos ne darke. Gjithashtu, zevendesimi i gjalpit me vajin e ullirit e ben akoma dhe me te shendetshme.

  • 40 min
  • Serves 6
  • Easy

Ingredients

Directions

Share
(Visited 369 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Ngrohim furren ne temperaturen 180°C.

2
Done

Ne nje ene rrahim vezet me vajin dhe qumeshtin, shtojme miellin, djathin, erezat, kripe, piper, pluhurin pjekes duke i perziere shume mire. Shtojme se fundi edhe ullinjte ne copa te vogla ose te plote.

3
Done

Lyejme me gjalp dhe miell nje tave te rrumbullaket ose drejtkendore keku, hedhim perberjen e mesiperme dhe e pjekim ne furre te nxehte per rreth 40 minuta. E leme te ftohet plotesisht ne temperature ambjenti dhe e presim ne feta.

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

Featured Image
previous
Karpaço oktapodi me karkaleca
next
Miks djathërash për festa
Featured Image
previous
Karpaço oktapodi me karkaleca
next
Miks djathërash për festa

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here