0 0
Menu mesdhetare për Vitin e Ri #1

Ndani atë në rrjetin tuaj social:

Ose thjesht mund të kopjoni dhe shpërndani këtë url

Menu mesdhetare për Vitin e Ri #1

  • Mesatare

Udhëzimet

Share

Viti i Ri eshte ajo feste qe mbledh çdo familje rreth tavolines se shtruar me gatime tradicionale, por jo vetem! Zakonisht sherbehen rreth 3-4 pjata te para, 3-4 sallata, antipasta, embelsira e garnitura. Te gjitha keto gatime presupozohen se do te konsumohen gjate gjithe javes. Prandaj mos u shqetesoni se keni pregatitur shume…. ne fund te javes nuk do te mbetet asgje!

SALCA, ANTIPASTA DHE SALLATA

Salcë xaxiqe

 

Saganaqi (djath i bardhe i skuqur)

 

Sallatë me lakër të bardhë dhe karrota 

Menu mesdhetare për Vitin e Ri #1

Sallatë me fasule të kuqe

 

PJATAT KRYESORE

Mish qengji frikasè

 

Fileto viçi me oriz

 

Rosto derri e mbushur me kërpudha

 

GARNITURA

Byrek me spinaq

 

Japrak

 

Patate në furrë

 

EMBELSIRA

Kadaif me arra

 

Biskota me mjaltë dhe arra (melomakarona)

 

Bakllava me arrë kokosi

Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë
previous
Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë
Miks djathërash për festa
next
Miks djathërash për festa
Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë
previous
Kek i kripur me ullinj dhe djathë të bardhë
Miks djathërash për festa
next
Miks djathërash për festa

Shto nje koment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here