0 0

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Nutritional information

16 gr
Proteina
13 gr
Yndyrna
25 gr
Karbohidrate
266
Kalori për racion (2 byrek të vegjël)
Byrek të vegjël me proshutë dhe beshamelë

Byrek të vegjël me proshutë dhe beshamelë

Po iu prezantojmë një antipastë të shijshme të cilën mund ta pregatisni shumë mirë në raste festash. Nëse keni kohë, provoni ta bëni në shtëpi salcën beshamel, përndryshe blijeni të gatshme në kuti; kështu do të kurseni të paktën 15 minuta.

Ingredients

Directions

Share

Pregatisim rreth 300ml beshamel (me 300ml qumësht) sipas recetes qe do ta gjeni ketu.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Steps

1
Done

Beshamelës i shtojmë një të verdhë veze, djathin kaçkavall të grirë, kripë, pak piper dhe pak arrë moskat. Me këtë salcë të përftuar lyejmë fetat e proshutës dhe i rrotullojmë në vetvete.

2
Done

Në tavolinën e punës hapim petën sfoljat dhe e ndajmë në 8 pjesë të barabarta brenda së cilave vendosim rolète e proshutave. I mbyllim mire anët me ndihmën e një piruni dhe lyejmë sipërfaqen e tyre me të verdhën tjetër të vezës. I pjekim në furrë të parangrohur në 180°C për 20 minuta.

Të drejtat e imazhit i përkasin: stripedspatula.com

Kamela Vasa

Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE GATUASH ESHTE NJE KENAQESI!

previous
Sultjash (puding me oriz)
next
Krem marengë
previous
Sultjash (puding me oriz)
next
Krem marengë

Add Your Comment

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here